Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Pokud používáte 2N® Indoor Touch s aplikací 2N® IP Mobile verze 4 v lokální síti a také  2N IP Interkom, je možné přijímat video stream z 2N IP Interkomu přes unicast nebo multicast. Tento návod stručně popisuje možnosti nastavení, pro detailní informace si projděte FAQ popisující síťové požadavky.

 

Na 2N® Indoor Touch můžeme přijímat video z  2N IP Interkomů v lokální síti dvěma způsoby:

 1. Unicast (vhodné pro max. 3 zařízení 2N® Indoor Touch/)
    jednoduché nastavení - defaultní hodnota, funguje přes Wi-Fi a není třeba chytrých aktivních prvků (manažovatelné switche, profesionální Wi-Fi AP)
  maximálně pro 3 zařízení, které mohou sledovat video stream z 2N IP Interkomů, zvuk pouze při aktivním hovoru (bez příposlechu)

 2. Multicast (vhodné pro více než 3 zařízení 2N® Indoor Touch)
    neomezený počet zařízení, které mohou sledovat video stream z 2N IP Interkomů, možnost videonáhledu se zvukem, optimalizované zatížení sítě
  nutné využít chytré aktivní síťové prvky a podporou multicastu (hlavně pro Wi-Fi) 

Síťové požadavky pro multicast :

 • LAN - chytrý manažovatelný switch s podporou IGMP Snooping, který zabrání přetížení sítě.
 • Wi-Fi - přístupový bod s multicast helper funkcí (funkce se také může jmenovat: Wi-Fi multicast, Multicast Routing across Wi-Fi...), tato funkcionalita překládá multicast stream na unicast stream a zvyšuje rychlost přenosu.

Jak nastavit 2N® Indoor Touch?

Konfigurace video parametrů můžete nají v sekci "Settings" aplikace 2N® IP Mobile. Vstupte do menu "Settings - Video" a nastavte požadované parametry (unicast je defaultní hodnota). 

 

 

Je zde také možnost nastavení deaktivace videa v intervalu 1 - 30 minut (deaultní hodnota je 2 minuty). Po uplynutí této doby aplikace 2N® IP Mobile přestane přijímat unicast/multicast stream.

Více informací, jak nastavit volání mezi aplikací 2N® Indoor Touch 2N®  IP Interkomem, prostudujte toto FAQ: 

2N® Indoor Touch - Jak nastavit volání mezi 2N® Indoor Touch a 2N IP Interkomem

 

Note

Icon

Aby vše fungovalo korektně, je důležité použít v síti správné síťové kompomenty - popsáno v tomto FAQ: Síťové požadavky - Jakou LAN/Wi-Fi infrastrukturu potřebuji?

Doporučuje se využít fyzicky oddělenou LAN síť nebo virtuální VLAN splňující dané požadavky. Nevhodně navržená síť může způsobit přetížení sítě, zpomalení či ztrátu paketů, které mají dopad na kavlitu komunikace.